jaxun
jaxun
jaxun

Okay, here’s my manatee story: my parents retired to Florida in the early ‘80s. They were of modest means, but somehow my mother ended up in a very tony bridge club, and soon feared she was totally outclassed. The group met at each others’ houses and, as she discovered to her terror, always had lunch that featured a

The "lady" in the last story sounds like a real half-wheat...

We have one man to blame.

The time stamp is the only way to make sense of this:

I heated a can of spaghetti O's and it tasted fine. It says on the package that it produces 60% less emissions than wood also. My wife usually coughs at the smoke and ash from real firewood but she was completely fine with this burning. I blew it out in one puff before we went to sleep with visibly most of the two

Twertle.

To make milk, you only run the blender for 2 minutes. I have made my own almond butter before and I did not run my food processor for 20 minutes. I think that timing is off.

Your Vitamix should be fine. Your wallet, OTOH....

I can say for sure in your case it's less expensive. When I did the math it worked out. You're paying for the almonds and get back the milk and the meal. With boxed stuff, you're paying for the box and don't have much to show for it at the end. Do the math yourself and see. When I did it, if I paid regular price

I'd have gone with Jalopadonkadonk

I ate a shoelace and it came out of my ass tied. I shit you knot.

Or saving 15% or more on car insurance.

One, I actually grew up extremely poor, so I don't have any class. Two, I don't wear thongs, I just wrote this piece about the phenomenon. Thanks for your insight!

Those look like some pretty hard runs.

Just like there are weekly posts on best desktop or wallpaper, or desk. I'd like to see weekly posts on best workbench. Having just moved into my house, my DIY thoughts are now turning to the garage. The little picture a the top is whetting my appetite,

Apps and 'serts. Chicky chicky parm parm.