I have a PBJ every day for lunch (saved me hundreds over the past few years). But I go with quality; whole wheat bread, organic NUT butter (I've tried almond, cashew, and hazelnut), and instead of sugary jelly, I use preserves (higher fruit quantity). Alas, a PB price increase is sad news!